Gerelateerde expertises
Biografie
Laura is advocaat binnen de sectie Zorg en Sociaal Domein. Zij adviseert en procedeert voor zorgaanbieders en gemeenten met een focus op juridische vraagstukken rondom de Wmo, Jeugdwet en Participatiewet. Dankzij haar werkervaring bij verschillende gemeenten heeft zij een uniek inzicht in de dynamiek van het sociaal domein. Zij is hierdoor in staat om juridische vragen integraal en vanuit de uitvoeringspraktijk te benaderen.
Daarnaast is Laura gespecialiseerd in het bestuursrechtelijk gezondheidsrecht en een deskundig adviseur op het gebied van complexe toezicht- en handhavingsvraagstukken in de zorg. Zij staat zorgaanbieders bij in trajecten rondom onderzoeken en handhavingsmaatregelen van externe toezichthouders, zoals de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd en de Nederlandse Zorgautoriteit.
Talen
Functies en opleidingen
-
2019 - 2022
Master Nederlands recht Radboud Universiteit (cum laude), specialisaties: burgerlijk recht en staats- en bestuursrecht
-
2016 - 2019
Bachelor Rechtsgeleerdheid Radboud Universiteit
Wij zijn op zoek naar talent. Benieuwd naar onze vacatures?
Bekijk de meest recente bijdragen.
Opkomende online en live events
Onze events zijn openbaar en voor iedereen toegankelijk. Indien gewenst kunnen wij ook een bijeenkomst op maat voor u verzorgen.
De Wkz verandert de manier waarop kwaliteitsregistraties in de zorg worden gebruikt om de kwaliteit van zorg te kunnen verbeteren. Een kwaliteitsregistratie verzamelt patiëntgegevens bij verschillende zorgaanbieders om de kwaliteit van zorg, bijvoorbeeld bij een bepaalde aandoening, te meten en te verbeteren. Deze wet introduceert een wettelijke plicht voor zorgaanbieders om patiëntgegevens aan te leveren aan de kwaliteitsregistratie. Dat biedt kansen: toestemming van de patiënt is niet langer het uitgangspunt, maar vraagt tegelijkertijd om herziening van het interne beleid, waarbij aandacht moet zijn voor de privacyrechtelijke implicaties van de wet (waaronder de inrichting van een opt-out).
Hoeveel ruimte heeft een zorgaanbieder in de onderhandelingen met een zorgverzekeraar als de tarieven structureel onder druk staan? Welke regels stelt de NZa rond zorginkoop en kunnen zorgverzekeraars worden aangesproken voor het niet-naleven van de regels?
Aan de hand van concrete casus en recent gevoerde procedures geven we niet alleen een update van de laatste regelgeving en jurisprudentie, maar tevens een uniek kijkje achter de schermen.
Wist u dat wij ook bijeenkomsten op maat voor u organiseren? Van kleine tot grote groepen. Ontdek de mogelijkheden!
Ontvang relevant nieuws op uw interessegebied
- Per kwartaal
- Zelf uw voorkeuren opgeven
- Makkelijk uitschrijven