Contracteren en managen van bedrijfskritische IT-systemen in de zorg
Webinar
Zorg & Sociaal domein

Contracteren en managen van bedrijfskritische IT-systemen in de zorg

3 november 2026
10.00 - 11.00
Online

Een standaard IT-contract biedt bij vertraging of mislukking niet altijd voldoende bescherming. Onduidelijke afspraken kunnen leiden tot hoge kosten, vertraging en risico’s voor de continuïteit van de zorg. De zaak tussen de Sint Maartenskliniek en NEXUS laat zien hoeveel verschil zorgvuldige contractafspraken maken. Tijdens dit webinar leert u risico’s te vertalen naar duidelijke, SMART en meetbare afspraken, zodat u tijdig kunt bijsturen.

Aanmelden
2 sprekers voor dit event
Mark Jansen
Mark Jansen
Advocaat - Associate Partner
IT & Privacy
Lees meer
Sven Wakker
Sven Wakker
Advocaat - Senior
IT & Privacy
Lees meer

De basis voor een beheersbaar IT project wordt vóór de implementatie gelegd. Toch ligt de focus in de contracteerfase vaak op techniek, planning en prijs, terwijl afspraken over prestaties, acceptatie, verantwoordelijkheden en aansprakelijkheid te algemeen blijven.

Sven Wakker en Mark Janssen bespreken de volledige levenscyclus van een IT project: van selectie en onderhandeling tot implementatie, acceptatie, livegang en exit. Per fase staan zij stil bij de risico’s, benodigde afspraken en mogelijkheden om tijdig bij te sturen.

De zaak tussen de Sint Maartenskliniek en NEXUS laat zien hoe belangrijk concrete deadlines, duidelijke besluitvorming en zorgvuldig vastgelegde procedures zijn. Na afloop kunt u standaardbepalingen beter beoordelen, risico’s vertalen naar contractuele maatregelen en prestaties en acceptatie meetbaar vastleggen.

Voor wie is dit webinar interessant?
Dit webinar is bedoeld voor IT managers, bestuurders, inkopers, contractmanagers en juristen binnen zorgorganisaties die betrokken zijn bij de selectie, contractering, implementatie of het beheer van een EPD, ECD of ander bedrijfskritisch systeem.

Onderwerpen
  • Risico’s en maatregelen in de contracteerfase
  • SMART afspraken, acceptatiecriteria, KPI’s en servicelevels
  • Implementatie, acceptatie en livegang
  • Escalatie, aansprakelijkheid en schadebeperking
  • Exit, continuïteit en lessen uit de NEXUS zaak
Online
Dit event is een webinar

Programma

  • 13:50 uur inloggen met persoonlijke kijklink
  • 14:00 uur start van het webinar
  • 15:30 uur einde van het webinar

Ontmoet de sprekers

Veelgestelde vragen

  • Welk apparatuur heb ik nodig om deel te nemen? 
    U kunt het webinar volgen via uw computer of mobiele apparaat met een stabiele internetverbinding. 
  • Kan ik een webinar terugkijken? 
    Na deelname ontvangt u een terugkijklink. Hiermee kunt u het webinar op elk moment terugkijken. 
  • Wat kan ik doen als ik problemen met het geluid of beeld ervaar? 
    Wanneer u geen geluid hoort, maar het geluid op uw device wel aan staat, adviseren wij om de pagina te verversen met F5 of de webinar af te sluiten en opnieuw te starten. Wanneer uw beeld het niet doet of vastloopt, controleert u eerst uw internetverbinding. Werkt dit niet, dan kunt u het beste het webinar opnieuw opstarten. Werkt geen van bovenstaande oplossingen? Neem dan contact op met marketing@dirkzwager.nl. 
  • Ik ben de link naar het webinar kwijt. Wat moet ik doen? 
    Vlak voordat het webinar start ontvangt u een herinneringsmail met uw persoonlijke kijklink voor het webinar. Ook kunt u deze terugvinden in de bevestigingsmail van uw aanmelding.  
  • Hoe kan ik me afmelden voor een webinar? 
    Bent u onverhoopt verhinderd? Dan kunt u zich afmelden via het annuleringsformulier. Deze link staat in de bevestigingsmail van uw aanmelding. Indien u zich op de dag van het evenement afmeldt, dan horen wij dit graag via marketing@dirkzwager.nl.