Een onderwerp dat menig bedrijfstakpensioenfonds, pensioenjurist, pensioenadviseur én (concern)werkgever bezighoudt. Rechtspraak die deze vragen tot op heden onvoldoende beantwoordt. In PensioenMagazine is een bijdrage gepubliceerd, waarin Frédérique Hoppers op dit vraagstuk ingaat. Zij pleit voor een minder ruime toepassing van de veronderstelde bedrijfstakpensioenplicht binnen concernverband. Niet uitsluitend onderbouwd vanuit pensioenrechtelijk en arbeidsrechtelijk oogpunt, maar (zeker) ook vanuit de vennootschapsrechtelijke invalshoek.
Bij vragen over de pensioenplicht binnen concernverband, bijvoorbeeld vanwege een gewenste herstructurering of omdat een bedrijfstakpensioenfonds zich bij u als (concern)werkgever gemeld heeft, kunt u uiteraard contact met ons opnemen.
De pensioenplicht binnen concernverband: to whom it may concern?
Ontvang relevant nieuws op uw interessegebied
- Per kwartaal
- Zelf uw voorkeuren opgeven
- Makkelijk uitschrijven
Gerelateerd
Te late implementatie Richtlijn gelijke beloning: wat zijn de juridische gevolgen?
Regeerakkoord 2026–2030: wat betekenen de plannen voor arbeid en pensioen?
Werkgeversverplichtingen voor loontransparantie: de belangrijkste wijzigingen in het concept-wetsvoorstel
RVU-regeling 2026: wat betekent de nieuwe drempelvrijstelling voor cao’s?
Uitbetaling vakantiedagen: telt pensioenpremie mee?
De OR en de pensioentransitie: dit zijn de valkuilen
Aankomende online en live events
We delen diepgaande kennis en pragmatische inzichten over actuele onderwerpen in het vakgebied en de maatschappelijke thema's waar we dichtbij staan.
AI‑toepassingen in de zorg gaan in rap tempo van pilot naar praktijk. Dat vraagt om scherpe juridische, organisatorische en technische keuzes. In deze exclusieve lunchsessie wisselt u met vakgenoten ervaringen uit en krijgt u concrete handvatten voor governance, inkoop en implementatie van AI in een zorgcontext.
Tijdens deze cursusdag worden alle belangrijke onderwerpen rondom de UAV 2012 besproken. Deze cursus is het eerste onderdeel in een tweedelige reeks over UAV. De volgende cursusdag is op 17 maart, hier wordt de UAV-GC behandeld.
Wij organiseren ook events op maat. Van kleine tot grote groepen, we zorgen voor een inspirerende sessie afgestemd op uw wensen. Informeer naar de mogelijkheden.