Reclame-uiting "Dé nummer 1 in ...!" toelaatbaar?

21 juli 2015
Mag een adverteerder stellen dat hij de nummer 1 aanbieder is van zijn producten? Of moet dit als vergelijkende reclame onderbouwd kunnen worden? Deze vraag is aan de orde bij de uiting 'Dé nummer 1 in gebruikte trapliften!' van Smienk.Otolift beklaagt zich dat het hier gaat om een meetbare superioriteitsclaim die de gemiddelde consument als waarheid zal opvatten, namelijk dat Smienk gerangschikt objectief vastgesteld 'als beste uit de bus' is gekomen. Smienk voert daarentegen aan dat sprake...
Joost Becker
Joost Becker
Advocaat - Partner
In dit artikel
Mag een adverteerder stellen dat hij de nummer 1 aanbieder is van zijn producten? Of moet dit als vergelijkende reclame onderbouwd kunnen worden? Deze vraag is aan de orde bij de uiting 'Dé nummer 1 in gebruikte trapliften!' van Smienk.

Otolift beklaagt zich dat het hier gaat om een meetbare superioriteitsclaim die de gemiddelde consument als waarheid zal opvatten, namelijk dat Smienk gerangschikt objectief vastgesteld 'als beste uit de bus' is gekomen. Smienk voert daarentegen aan dat sprake is van een abstracte ongespecificeerde claim, die als overdrijving geldt, en niet letterlijk wordt genomen.

Het oordeel van het College van Beroep, over de beslissing van de Reclame Code Commissie, luidt als volgt:
3. Blijkens het voorgaande wordt in de bestreden uiting de zin ‘dé nummer 1 in gebruikte trapliften!’ niet gespecificeerd of toegelicht op een wijze die suggereert dat Smienk in het kader van een vergelijking met concurrenten en op basis van feitelijke, meetbare elementen zichzelf ‘dé nummer 1 in gebruikte trapliften!’ zou mogen noemen. Evenmin wordt verwezen naar concurrenten en/of marktposities. Ook in de verdere context van de uiting valt niet te lezen dat de zin is bedoeld om een bepaalde, op feiten gebaseerde rangschikking tot uitdrukking te brengen met betrekking tot leveranciers van gebruikte trapliften. Het betreft naar het oordeel van het College slechts een losse, op zichzelf staande mededeling die het karakter heeft van een kernachtige leus. De uiting noopt op grond van het voorgaande niet tot de uitleg dat het om een feitelijke superioriteitsclaim gaat. De gemiddelde consument zal, naar het oordeel van het College, de zin ook niet zo opvatten, maar deze beschouwen als een algemene slogan waarbij sprake is van overdrijving met een subjectief karakter. Dat de uiting niet letterlijk is bedoeld en sprake is van overdrijving, blijkt in het bijzonder uit het ontbreken van enige specificatie in combinatie met het gebruik van een geaccentueerd woord (‘dé’), respectievelijk een woord dat een kampioenspositie lijkt uit te drukken (‘nummer 1’) en het uitroepteken aan het einde van de zin dat de kernachtige leus benadrukt maar verder geen functie lijkt te hebben.

Dit is een tamelijk welwillende lezing van het College, zeker indien de uiting wordt bezien in diens context. Op de betreffende webpagina waarop de uiting staat, is namelijk het rapportcijfer 8,7 vermeld 'op basis van 69 beoordelingen', en op de site wordt voorts de vraag gesteld waarom men dure traplift zou aanschaffen als er een tweedehands beschikbaar is 'voor een veel lagere prijs'. Ondanks deze (impliciete) vergelijking oordeelt het College dat de uiting een "herkenbare overdrijving" is:

"Een dergelijke wijze van aanprijzen beschouwt het College als toegestane grootspraak, ofwel (in de woorden van de Leidraad voor de ten uitvoerlegging/toepassing van Richtlijn 2005/29/ EG betreffende oneerlijke handelspraktijken:) een subjectieve of overdreven verklaring over de kwaliteiten van een bepaald product die niet letterlijk dient te worden genomen."

In dit geval ontspringt de adverteerder dus de dans; het publiek zal de uiting niet opvatten als feitelijke superioriteitsclaim en niet al te letterlijk nemen. De uiting wordt dus niet in strijd geacht met de Nederlandse Reclame Code.

Gerelateerd

Events

Aankomende online en live events

We delen diepgaande kennis en pragmatische inzichten over actuele onderwerpen in het vakgebied en de maatschappelijke thema's waar we dichtbij staan.

09
april
2026
Seminar
Aanbesteding & Mededinging
Actualiteitenbijeenkomst Aanbestedingsrecht 2026

Het is inmiddels een begrip in aanbestedingsland: de Dirkzwager Actualiteitenbijeenkomst in Nijmegen-Lent. Hopelijk bent u er dit jaar ook (weer) bij op 9 april 2026.

Nijmegen
13:30 - 17:45
21
april
2026
Webinar
Zorg & Sociaal domein
Kwaliteitsregistraties: nieuwe verplichtingen, aandachtspunten en kansen sinds 1 januari 2026

De Wet kwaliteitsregistraties zorg (Wkz) verandert de manier waarop kwaliteitsregistraties in de zorg worden gebruikt om de kwaliteit van zorg te kunnen verbeteren.   Een kwaliteitsregistratie verzamelt patiëntgegevens bij verschillende zorgaanbieders om de kwaliteit van zorg, bijvoorbeeld bij een bepaalde aandoening, te meten en te verbeteren. Deze wet introduceert een wettelijke plicht voor zorgaanbieders om patiëntgegevens aan te leveren aan de kwaliteitsregistratie. Dat biedt kansen: toestemming van de patiënt is niet langer het uitgangspunt, maar vraagt tegelijkertijd om herziening van het interne beleid, waarbij aandacht moet zijn voor de privacyrechtelijke implicaties van de wet (waaronder de inrichting van een opt-out).

Wat betekent dit concreet voor uw organisatie en wat moet u regelen? Onze specialisten geven een compleet en praktisch overzicht van wat de wet verlangt, zodat u weet waar bijsturing nodig is en waar kansen liggen.

Online
10.00 - 11.30
Liever een inhouse training op maat?

Wij organiseren ook events op maat. Van kleine tot grote groepen, we zorgen voor een inspirerende sessie afgestemd op uw wensen. Informeer naar de mogelijkheden.

Contact opnemen